Kezdőlap » Mire tanít április 14-e?

Mire tanít április 14-e?

Írta: hell1693

Mint azt tudjuk, 1849-ben ezen a napon mondotta ki a Nagytemplomban az országgyűlés a Habsburg-Lotharingiai-ház trónfosztását, s egyúttal Kossuth apánkat közfelkiáltással kormányzó elnökké választották.

Kiderült azóta, hogy a döntés által létrejött új status quo – mely a korszak nemzetközi erő- és érdekviszonyaira is jelentős hatással bírt volna, amennyiben megszilárdul – nem volt szinkronban a nagyhatalmak távlati elképzeléseivel.

A történészek és a történelem iránt érdeklődést mutatók számára nem újdonság, hogy függetlenségünk kimondása még a megelőző napon sem volt egészen egyértelmű, a képviselők többségi támogatásának hiányában. A sikerhez végül a debreceni polgárok nyomatékos jelenléte, s a forradalom szellemi vezetőjének, a „magyarok Mózesének” személyes ráhatása szükségeltetett. Erre Papp László, Debrecen polgármestere is utalt a Nagytemplom előtt megtartott vasárnapi ünnepi beszédében.

1848/49 átmeneti kudarca végül jóra fordult: az osztrák birodalomépítési szándékok megbicsaklottak a nemzet ellenállásán, Ferenc József megegyezésre kényszerült, államiságunk helyreállott, s a szabadságharc dicső emléke napjainkig élő hősi eposszá nemesedett a magyarság kollektív emlékezetében!

Bizonyos szempontból most szerencsésebb helyzetben vagyunk, mint akkoriban: az ország vezetői – a nemzettel teljes egyetértésben – bizonyosan elkötelezettek hazánk függetlensége és szuverenitása mellett! Erre az eltökéltségre újra nagy szükség van, hiszen az Európai Parlament jelenlegi globalista többsége – benne a DK és a Momentum képviselőivel – épp a napokban fogadta el a migrációs paktumot. A döntés – mely újabb meghívólevelet jelent illegális migránsok millióinak – tőrdöfés az európai nemzetállamok szuverenitásába és még egy szeg az általunk ismert Európa lassan lezáródó koporsójába.

Hasonló veszélyt jelent az EU és a NATO háborúpárti politikája, amely egyre inkább az orosz–ukrán konfliktus eszkalációját eredményezheti kontinensünkön.

Április 14-e tanulsága tehát: sorsdöntő időkben – még ha kényelmetlen és esetleg nehéz is, de – ki kell állnunk hazánk, Magyarország szuverenitása mellett, hiszen ezen múlik nemzetünk, a magyar családok hosszabb időre garantálható békéje és biztonsága! Ahhoz, hogy ez a kiállás minél teljesebb legyen, megtehetünk egy nagyon egyszerű dolgot: mind helyben, az önkormányzatokban, mind az ország élére, s az Európai Parlamentbe is, olyan embereket válasszunk magunk közül, kiknek személye garancia a nemzeti érdekek érvényesülése szempontjából!

Fotók: mnl.gov.hu, nemzetikonyvtar.wordpress.com

Ami még érdekelhet

Debrecen mindenek előtt!

Legfelkapotabb bejegyzéseink