Csak kapkodjuk a fejünket a tengerentúlról érkező hírek hallatán: Trump elleni merényletkísérlet a múlt hétvégén, rá egy hétre Biden elnök lemond a novemberben esedékes elnökválasztáson való megmérettetésről.
Utóbbi esemény nem számít meglepetésnek, annak lehetőségét már napokkal előtte rebesgették. Ismervén „Sleepy Joe” gyors szellemi hanyatlására utaló, egyre szaporodó megnyilvánulásait, ez elkerülhetetlen és racionális döntésnek tűnik a demokraták részéről. Mert ne legyen illúziónk: mint ahogy az egykori nagy formátumú politikus mostani elnöksége alatt hozott jelentős döntések, úgy az elnökjelöltségről való lemondás sem kizárólag az ő önálló elhatározása volt, nagy valószínűséggel.
Mire számíthatunk a továbbiakban? Az elnöki pozíciójához egyelőre ragaszkodó, viszont egyre inkább az értelmét vesztett Brezsnyevre hajazó Biden az eddig tulajdonképpen semmiféle komoly feladatot nem kapott, kvázi biodíszletként funkcionáló alelnökét, Kamala Harrist javasolja potenciális utódjául. Bizonyos hírek arról szólnak, hogy Barack Obama korábbi elnök viszont nejét, Michelle-t szeretné a Trumppal szembeni küzdelem élén látni. A kérdés ugyan csak az augusztus 19-22-én Chicago-ban tartandó jelöltállító gyűlésen dől el hivatalosan (más jelöltek neve is felmerült), ne menjünk el egy aprócska, de jelentősnek tűnő tény mellett. A Soros-birodalom örököse – Alex – egy, az Instagramra kitett posztjában már vasárnap a most regnáló alelnök mellett tette le a voksát: „Itt az ideje, hogy mindannyian összegyűljünk Kamala Harris mögött, és legyőzzük Donald Trumpot. Ő a legjobb és legképzettebb jelöltünk. Éljen az amerikai álom!”
További sokatmondó tény, hogy a demokraták egy nap alatt 50 millió dollárnyi „mikroadományt” kaptak valaki(k)től az alelnök asszony kampányára.
Mindez miként hat majd Európára és benne hazánkra, Magyarországra? A közvélemény-kutatások szerint Biden levétele a sakktábláról nem befolyásolja érdemben az egyelőre Trumpnak kedvező választási esélyeket, de ne feledjük, november 5-e még messze van. Bármi megtörténhet.
Egy demokrata jelölt esetleges győzelme valószínűsíthetően a jelenlegi kelet-európai háború további folytatását – jó eséllyel eszkalációját – eredményezné, a háborúpárti-globalista brüsszeli vezetés immár egyáltalán nem titkolt szándékaival teljes összhangban. Egy ilyen helyzetben a tűzszünet lehetőségének szűk keresztmetszetét kizárólag Ukrajna teljes anyagi-gazdasági, katonai, emberi kimerülése jelentheti (harc az utolsó ukránig). Nyilvánvaló, hogy ez a szcenárió a hazánkkal szembeni globalista nyomásgyakorlás fokozásával is együtt járna, annak mindenféle nemtelen eszköztárát bevetve a háborúpártiak részéről.
Trump elnök – győzelme esetére – már korábban azonnali tűzszünetet ígért az orosz – ukrán fronton. Bízva abban, hogy erre reális esély lenne, ez a von der Leyen-féle háborúpárti, korrupt uniós bagázs hátországának elvesztését, politikai térvesztését, egyúttal a patrióták további erősödését, egy – Orbán Viktor miniszterelnök által szorgalmazott – önálló európai békestratégia felépítésének lehetőségét hozhatná el.
Kép forrása: USA today