Az emlődaganatot az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a nők egyik leggyakoribb daganatos betegségeként tartja számon, Magyarországon is évente 6000 új beteget regisztrálnak.
Az emlődaganat diagnosztikájának és terápiájának újdonságairól, a legújabb sebészeti, onkológiai, radiológiai eredményekről tanácskoznak a szakemberek a tegnap kezdődött Debreceni Emlő Napokon.
A konferencia fontos célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a szűrővizsgálatok fontosságára, ugyanis az időben felismert emlődaganat gyógyítható. Éppen ezért különösen fontos a saját testünk ismerete, jelzéseinek felismerése, a rendszeres és helyes technikával végzett önvizsgálat, a tumormarkerek ellenőrzése, illetve a nőgyógyászati és a mammográfiás szűréseken való részvétel.
Diagnosztizált emlődaganat esetén a gyógyulási folyamatokban az orvosi kezeléseken túl óriási szerepe van a társastámasznak, a betegek családjától, barátaitól, környezetétől érkező pszichés támogatásnak, hiszen a betegség nemcsak a testet, hanem a lelket is megterheli, viszont az érzelmi stabilitás jelentősen növeli a gyógyulás esélyeit.
A Debreceni Emlő Napok konferencia sosem kizárólag a szakmáról szól, hanem a lakosság felé is kommunikál, felhívást intéz valamennyiünkhöz, hogy rendszeresen vegyünk részt a szűrőprogramokon, hiszen egészségünk megőrzése elsősorban a saját kezünkben van. Halljuk meg az üzenetet!
Debrecen mindig komoly szerepet vállalt az egészségvédelmi szűrőprogramok megszervezésében és működtetésében.
A Gondoskodó város program összeállításakor fontos feladatként lett kijelölve az, hogy a város aktív szerepet vállaljon a prevencióban, az egészségmegőrzésben. A Mozdulj, Debrecen! és a Szent Anna utcai Egészségfejlesztési Központ működése is ezt a célt szolgálja.
A város igyekszik minden lehetőséget megteremteni az egészségünk megőrzéséhez, a lehetőséggel nekünk kell élni. Éljünk vele! Vigyázzunk az egészségünkre!
Fotó: Széles Diána hivatalos Facebook oldala