Kezdőlap » Sportolni érdemes!

Sportolni érdemes!

Írta: pannka98

A helyiertek.derimuzeum.hu oldalon lehetett a napokban olvasni egy kiegészített korábbi írást Hadházy Levente katonaorvosról, aki kitűnő eredményeket ért el a vívás és a lovaglás területén. Most, a 2024-es párizsi olimpián utolsó helyezéseinket a női öttusázóink szállították vasárnap egy arany éremmel és egy negyedik helyezéssel, Gulyás Michelle és Guzi Blanka nagyszerű versenyzésének hála. Minden magyar sportolónak kimondhatatlan nagyságú gratuláció és elismerés jár, akár érmet, akár helyezést ért el. Hiszen ez a 19 érem, amit nyertek, hűen tükrözi, hogy érdemes a sportba fektetni, azt támogatni! A biztos alapok szükségesek ahhoz, hogy kimagasló eredmények születhessenek.

Ha az összesített éremtáblázatot nézzük meg, az is érdekes adatokat szolgáltat. A környező államok mindegyike Magyarország 14. pozíciója mögött végzett és jóval kevesebb éremmel gazdagodott sporttörténelmük!

84. Szlovákia, 1 érem001

Lakosságszám szerint a 95. Magyarország a Föld országai között, de az olimpiai éremtáblázaton a 14. Ízlelgessük ezt, mint egy finom tokaji bort! Fantasztikus eredmény! Talán mégsem kellene a stadionokat és más sporthelyszíneket lebontani, bármennyire is emellett „kardoskodnak a kanapésportszakértők”!

A fenti listában Lengyelország szép történelmi kapcsolataink miatt szerepel, de Finnország, mint szegről-végről rokon, fel sem kerülhetett erre a listára, mert nem szerzett egyetlen érmet sem!

De mi nem eshetünk abba a hibába, hogy csak az érmesekről beszélünk, hiszen mellettük rengeteg magyar sportoló szerzett az olimpiai játékon rendkívül értékes, szám szerint 21 helyezést az érmek mellé! Kilenc 4. hely, hét 5. hely, öt 6. hely!

Az összes versenyzőnek, különösen a Debrecenhez kapcsolódóaknak és minden felkészítőnek adassék tisztelet, hála és megbecsülés azért az örömért, melyet a magyarságnak adtak, bárhol éljenek is a Földön!