Kezdőlap » Pósán László: „… semmit sem nyerhetünk, de jóformán mindent elveszíthetünk!” – interjú, 3. rész

Pósán László: „… semmit sem nyerhetünk, de jóformán mindent elveszíthetünk!” – interjú, 3. rész

Írta: pannka98

2025. 04. 30.

Elindult a Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás, melynek tétje: meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását. A szavazólapok kézbesítése gőzerővel zajlik; a magyarok június 20-ig mondhatják el véleményüket a kérdésben. Ezzel kapcsolatban kerestük fel Pósán Lászlót, Debrecen egyik egyéniben megválasztott országgyűlési képviselőjét: fejtse ki álláspontját a témáról!

1693.hu: Korábban az ellenzék egy bizonyos része az „ukrán nyugdíjasok magyarországi letelepedésével” támadta a kormányt. Milyen dimenzióba helyeződik ez a kérdés napjainkban?

Pósán László: Igen, a Jobbik támadta ezzel a kormányt, de mivel azóta a párt besimult a baloldalra, ezt elhagyták. Valóban létezik egy, a szovjet időkből ránk maradt nemzetközi szerződés, mely bizonyos kötelezettségeket jelent: ez alapján az ide költözők nyugdíját a magyar állam fizeti. Nem volt nagy jelentősége korábban, mivel nem volt jellemző a Szovjetunióból való elköltözés még barátinak mondott, szocialista országokba sem. Magyarország több alkalommal akarta ezt a szerződést módosítani, az ukránok azonban elzárkóztak.

Egy ukrán csatlakozással azonban gyökeresen megváltozna a helyzet. A szabad költözés miatt várhatóan óriási számban telepednének le nálunk ukrán nyugdíjasok, akik ezáltal – egyébként jogszerűen – a jóval magasabb magyarországi nyugdíjellátásra tartanának igényt. Mindez a mostani nyugdíjrendszer teljes felborulását jelentené: a nyugdíjak drasztikusan csökkennének, valamint a nyugdíjkorrekciót, nyugdíjprémiumot és a 13. havi nyugdíjat egyenesen el kellene felejteni. A finanszírozhatatlanná vált nyugdíjrendszer társadalmi igazságtalanságokat szülne, a köznyugalom és a társadalmi béke nyilvánvalóan felborulna.

De ne felejtkezzünk el Ukrajna esetleges csatlakozásának közegészségügyi vonatkozásairól sem, ha már az ellátórendszerek kerültek szóba! A hazánkban korábban említett okokból tömegesen megjelenő ukrán állampolgárok egészségügyi ellátását a hazai egészségügynek kellene biztosítania. Itt kellene őket ellátni az uniós jog alapján. Ezt a hazai egészségügyi rendszer fizikailag sem tudná kezelni, nem beszélve a finanszírozásról. Mindezt úgy, hogy ezek a kötelezettségek már egy drasztikusan romló pénzügyi helyzetben terhelnék Magyarországot. Magyar emberek tömegeit fenyegetné azonnal az ellátatlanság. Mindezeken felül az uniós tagállamok lakosságának átoltottsága, ezáltal immunitása a különféle betegségekkel szemben lényegesen magasabb fokú. Ukrajnában kiemelkedő a TBC, a HIV és más súlyos fertőzősek aránya.

1693.hu: Akik követik az ukrajnai eseményeket, tudják, hogy a háború miatt súlyos társadalmi feszültségek is felszínre törtek, melyek a szervezett bűnözői körök megerősödését eredményezték.

Pósán László: Valóban, ez sem kikerülhető kérdés! Ukrajna – különösen a 90-es évek óta – a szervezett alvilágról híresült el, az „ukrán maffia”-szóösszetétel önálló fogalommá vált. Végül sikerült azért kordában tartani őket, de ennek legfontosabb eszköze a szigorú határellenőrzés és más idegenrendészeti intézkedések voltak. Uniós tagság esetén – mint arról már beszéltünk – szabadon jöhetnének az ukránok, így a kétes hátterű alvilági elemek is. Az alvilági csoportok megerősödését pedig segíti a rengeteg közkézen forgó lőfegyver, valamint a nagyszámú, fronton traumatizált férfi mint élőerő. A legkülönfélébb hátterű fegyveres szabadcsapatok, félkatonai szerveződések megjelenése sem zárható ki – akár a határ menti területeken sem –, melyeket csak a magyar haderő különféle alakulataival lehetne felszámolni, mivel a rendőrség kevés lenne hozzá.

Megjegyzem, a délszláv háborúban a lakossághoz kikerült kézifegyvereket most próbálják begyűjteni, s ahogy halljuk, ez nem kis feladat! Az ilyen körülmények között megjelenő maffiaszerű bűnszervezetek elviselhetetlen körülményeket teremtenének hazánkban: tömegessé válna a drogkereskedelem – mely ellen a magyar kormány napjainkban nagyon hatékony küzdelmet folytat –, elburjánzana a prostitúció, a tiltott szerencsejáték, a pénzmosás különféle módszerei, s mindezek révén lassan klasszikus vadkeleti állapotok állnának elő. Kijelenthető, hogy az Európa nagyvárosaiban jelenleg tevékenykedő bűnözői csoportok jámbor ministránsgyerekek az ukrán maffiához képest!

1693.hu: Utolsó kérdés: mit üzen a debrecenieknek?

Pósán László: A magyar választópolgárok – Európában egyedülálló módon – szabadon véleményt nyilváníthatnak egy olyan kérdésben, melyben ha nem jól döntünk, az végzetes lehet. Javításra nem lesz lehetőség!

A véleménynyilvánító szavazáson az állampolgároknak feltett kérdés és a helyes válasz

Az elmúlt 15 évben nagyon komoly lépéseket tettünk az európai uniós átlag-életszínvonal elérése felé; az ország egyes területein azt már meghaladni is sikerült. Tudni kell, hogy Ukrajna elsietett uniós csatlakozásával – mi, magyarok – semmit sem nyerhetünk, de szinte mindent elveszíthetünk, amiért eddig megdolgoztunk!

Ezért kérem a debreceni választópolgárokat is, hogy a véleménynyilvánító szavazáson mindannyian vegyenek részt és a feltett kérdésre húzzanak be egy határozott NEM-et!

Az interjú előző részei:

Ami még érdekelhet

Debrecen mindenek előtt!

Legfelkapotabb bejegyzéseink