Közmeghallgatás volt Debrecenben. A csekély létszámú résztvevő között ott volt néhány korábban botrányos jeleneteket generáló mikepércsi csapat, a Szikra Mozgalom tagjai valamint Budapestről érkező politikai aktivisták. Vajon nekik mi közük van a debreceniek életéhez? Például a kispesti alpolgármesternek. Hm.
A korábbi eseményeken és a néhány megjelent emberen felbuzdulva megjelent több baloldali országos média, köztük az RTL is, akik csak akkor szoktak felbukkanni, ha botrányra számítanak. De botrány híján kénytelenek voltak megelégedni a ferdítéssel, csúsztatással, hogy megfeleljenek a megrendelő igényeinek. Néhány példát kiragadva, már az első mondatuk azt állítja: rengetegen voltak kíváncsiak…a közmeghallgatásra. Ez a rengeteg ember max. 25 fő volt, akik közül több joghallgató volt az egyetemről. Egy kétszázezres városban?! Közülük is csak néhányan szólaltak fel. A konkrét kérdések száma 10 volt, amiből az épülő akkumulátor gyárról heten kérdeztek. Akik kérdeztek, azok válaszokat kaptak. Szakmai és korrekt válaszokat. Normális hangnemben. Úgy, ahogy normális emberek párbeszédet folytatnak, vagy vitatkoznak. Úgy, ahogy van értelme.
Jóllehet, ez nem elég botrányos, ez nem elég hergelő, nem lázító. Ezért a riportban úgy csinálnak, mintha botrányos lett volna a 2,5 órán keresztül tartott közmeghallgatás. Ez azoknak felelne meg, akik mindenben a kormánybuktatás lehetőségét keresik. Ellenben nem ezt várják a debreceniek. Azt várják, hogy a kérdéseikre választ kapjanak. Hát ez történt csütörtökön. Nyugodt, korrekt módon, végre meghallgatták a másik felet is, végre válaszokat tudott adni a feltett kérdésekre a másik fél is. Abszurd pillanata volt a közmeghallgatásnak az, amikor egy kérdező feltette az aksigyárról a kérdését, majd bemondta a kérdés közben, hogy neki el kell mennie. Meg sem várta, hogy pár percben válaszoljon neki azonnal a Katasztrófavédelem vezetője, inkább elviharzott.
Ebből a közmeghallgatásból is látszik az, amit az elmúlt időszakban tapasztalunk, van egy hangos nem is debreceniekből álló kisebbség, akik gerjesztik az akkumulátorgyártás körül a balhét és riogatják az embereket.
Mi, a többség, pedig nyugodtan szeretnénk élni, hogy a szakemberek tegyék a dolgukat, és mindenki élhessen békében. Azonban az most is világosan látszik, hogy mit csinál a balos sajtó, – köztük az RTL – tájékoztatás helyett. Bemutatja azt, ami nincs, úgy, ahogyan nem történt meg. Jelzőkkel, minősítésekkel helyettesíti a tényeket. Nekik ez a tájékoztatás.
Mi, akik ott voltunk ezek szerint nem is ezen a közmeghallgatáson ültünk?
Fotó: rtl.hu