Mándi László a Momentum-DK-MSZP-stb. koalíció jelöltjeként kíván Debrecen polgármestere lenni. „Vegyük vissza Debrecent! Ennyi a program. Könyörgöm: kitől? A debreceniektől? Ki akarja visszavenni? Kié volt? Teljesen értelmetlen!
Az, hogy mi fog történni a gazdasággal, a környezetvédelemmel, a kultúrával, a szociális szférával, Debrecen régióban betöltött szerepével, a debreceniekkel, az nem lényeges csak helyezkedjünk szembe valamivel, vegyük el, képviseljük a tagadás kultúráját. A Momentum és a vele szövetséges pártok egész politikai közössége erre épült fel: a rombolásra.
Ne legyen olimpia, mert a kormány kitalálta. Ne kapjuk meg az uniós forrásokat, mert szerintük az csak a kormánynak jó. Nem kell a debreceni gazdaságot fejleszteni, és nem kellenek ezáltal a munkahelyek sem, mert mind a kormánypártot segíti. Az, hogy mi jó a polgároknak nem számít, és hosszan lehetne még sorolni a példákat.
Debrecenben is ennek jegyében „politizáltak”. Semmilyen előterjesztést nem támogattak a momentumos képviselők, élükön Mándi Lászlóval, a debreceni közgyűlésben, ami a város fejlődését szolgálta. Többek között a D2030 programot, a Fenntartható Városfejlesztési Stratégiát sem. Persze ehhez az is kellett volna, hogy jelen legyenek az ülésteremben, mert az esetek egy jelentős részében még a közgyűléseken sem vettek részt. Mellesleg ez egyébként kötelességük lenne, mint képviselőknek.
De mint tudjuk, ők vissza fogják venni Debrecent. Ja, természetesen az Európai Unió segítségével, Donáth Anna hathatós közreműködésével. Hangsúlyozom, nem ők maguk, hanem kívülről valaki más. Úgy viselkednek, mint egy kisgyerek, aki a konfliktusait úgy akarja megoldani, hogy rögtön szalad a nagytestvérhez segítségért. Fel kéne már nőni, főleg ha várost szeretnének vezetni. Önálló gondolat, saját belső innováció ugyanis semmilyen nincs. Csak a nagy szavak, üres lózungok, a Budapestről Debrecenbe ideküldött(?), és onnan irányított(?), de mindenképpen onnan fizetett polgármesterjelölt-jelölt.
Aztán mint kiderült, a jelölt úr, aki ostorozza a kormánypárti politikusokat, összecsipeget innen-onnan közel 1,8 millió forintot, többek között a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ ZRT.-től. Óvatosan teszem fel a kérdést: Melyik városért tetszik dolgozni? Kinek az érdekeit képviseli? Nem lett eltévesztve a házszám? Budapest vagy Debrecen? Ha képviselőként sincs jelen a városban, mert más dolga van, mihez kezdene polgármesterként? Ki irányítaná a várost?
Debrecenben nem szokás kétkulacsos játékot űzni. A cíviseknek mindig Debrecen az első. Csak olyan ember lehet a város polgármestere, aki kizárólag ezért a városért dolgozik, és nem adja el magát 30 ezüstért.